Zostań współautorem !

Chcesz napisać artykuł ?
Masz ciekawe wspomnienia, zdjęcia lub ciekawą rodzinną historię ?

Napisz do nas

Nasze Statystyki Odwiedzin
Hasło - sprawdzam

Gości online:
stat4u

Kolejne opracowania


Kasy Stefczyka, dziś szeroko reklamowane w mediach, w Nienadówce powstała z inicjatywy ks. Ludwika Bukały 13 września 1909 roku, polecam szeroki materiał na ten temat

Kolejny materiał to echo procesu Jana Ożoga ps. "TANK", który spoczywa na nienadowskim cmentarzu. Jest to postać, której historię warto przypominać i uzupełniać nowymi danymi i to nie tylko takimi jak ta z procesu nienadowskich członków AK przed sądem wojskowym w Rzeszowie.


Cmentarz parafialny, zastanawiałem się jak go przedstawić tu na stronie, na początku było to kilka anonimowych starych nagrobków,które mnie urzekły. Myślę, że obecna forma przekazu zaprezentowana obecnie będzie ostateczna i niekwestionowana. Nagrobki, (około 80) w większości zostały wybrane i opisane przez ludzi, którzy znają cmentarz parafialny w Nienadówce jak przysłowiową własną kieszeń. Tu na stronie umieściłem je w kolejności przypadkowej i tak puki co pozostanie. Jeżeli jednak ktokolwiek zechce by którykolwiek nagrobek został usunięty z tej galerii i poda sensowne uzasadnienie tego, proszę o kontakt. Zachęcam również do przedstawiana nowych propozycji i sugestii.

Write a comment

Comments: 0

About | Privacy Policy | Cookie Policy | Sitemap
Copyright © Bogusław Stępień - 08/05/2013