Foto zmiany

Losowy album

Zostań współautorem !

Napisz do nas


Nasze Statystyki Odwiedzin
Hasło - sprawdzam
stat4u

Białe kruki

zdjęcia zagadki
    W naszych zbiorach jest już sporo ciekawych zdjęć, często, dostaję, że tak powiem zdjęcia bezcenne, białe kruki. Takim zdjęciem możemy nazwać to z ks. Momidłowskim i ks. Smoczeńskim, czy też następne, z z siedzącymi, nienadowskim organistom Drajewiczem i Cisek Michał, więzień obozu śmierci Auschwitz-Birkenau, podczas wojny pracował w urzędzie gminnym w Sokołowie Młp. Do obozu wysłany 4 czerwca 1942 roku za wystawienie fałszywej kenkarty. Z obozu śmierci Auschwitz-Birkenau Michał Cisek powrócił do Nienadówki 26 V 1945.
Najbardziej szkoda tych nie opisanych, a takimi są następne.
Kim są ludzie z trzeciego zdjęcia ? Czy siedzący, drugi od lewej to nie kto inny jak wikary ks. Edward Stępek, posługujący pierwszy raz w parafii ? (23.XI.1944 - 1947)
Na kolejnym zdjęciu z całą pewnością w środku pomiędzy panami w białych czamarach siedzi ówczesny proboszcz ks. Bukała. Zdjęcie musiało być zrobione na pewno przed 1932 rokiem, jednym z osób w czamarach jest na pewno Wojciech Ożóg "Gazetnik" który zmarł w 1932 r. niestety nie mogę powiedzieć ze 100% pewnością który to z Nich. Prawdopodobnie jest też Jakub Pieńczak, który ponad 20 lat kierował szkołą w Nienadówce środkowej, zakładał OSP pracował na poczcie, był wielkim społecznikiem i czamarę ubierał zawsze dla podkreślenia swoich korzeni, nie mogło go zabraknąć na tym zdjęciu zrobionym z jakiejś ważnej okazji. Zagląda tu sporo ludzi, więc postarajmy się proszę o rozszyfrowanie tego zdjęcia, pokażcie go swoim rodzicom dziadkom, być może jest tam ktoś z Waszych krewnych, lub gdzieś w domowym albumie znajduje się takie samo zdjęcie ale opisane. Również inne zdjęcia z albumów można opisywać, czasem jedna rozpoznana osoba, daje wskazówki gdzie szukać następnych informacji.

Write a comment

Comments: 0

About | Privacy Policy | Cookie Policy | Sitemap
Copyright © Bogusław Stępień - 08/05/2013