Foto zmiany

Losowy album

Zostań współautorem !

Napisz do nas


Nasze Statystyki Odwiedzin
Hasło - sprawdzam
stat4u

Thu

27

Sep

2018

Problem

W odpowiedzi na kilka komentarzy i zapytań dotyczących problemu z wadliwym działaniem strony,  (brak zdjęć)  wyjaśniam.  Powodem tego jest fakt, iż cały materiał foto i skan przepadł. Serwer na którym materiał był umieszczony  zwinął się.  W prawdzie uprzedził wszystkich o tym, ale ja przez dwa lata praktycznie  mieszkałem po za siecią internetową, więc lipa. Część materiału mamy na komputerach jednak część trzeba odtwarzać na nowo. Niestety nie dysponuję obecnie takim czasem jak przy powstawaniu strony (3lata) więc trochę to może potrwać. W sumie to najlepiej było by stronę zrobić na nowo, na stabilnych serwerach, jednak samemu trudno się tego podjąć.  Jakieś propozycje, rady ?

Wed

01

Mar

2017

Jakub Noworól - AK, WiN

żołnierz zapomniany
 1 marzec - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, święto państwowe, ostatnimi czasy gloryfikujące "wyklętych" o dość kontrowersyjnych życiorysach. Zastanawiam się ile osób utożsamiających się z nimi wie i pamięta, że i na nienadowskim cmentarzu spoczywają ludzie którzy walczyli w szeregach organizacji antykomunistycznych (np. WiN) i czy na którymś z grobów, dziś zapłonie symboliczny znicz pamięci.
Dziś o jednym z nich, chyba bardziej zapomnianym, niż "wyklętym" - Jakubie Noworólu, żołnierzu AK i WiN, który uniknął wywózki w 1945 roku do sowieckich łagrów, uniknął procesu, w których byli skazywani jego współtowarzysze, nie uniknął tylko śmierci i gdyby nie przypadkowy współwięzień o nazwisku Dyl z pewnością zostałby pochowany w bezimiennym grobie na którymś z rzeszowskich cmentarzy, bądź zamkowej fosie, a rodzina do dziś nie miała by o Nim żadnej informacji.

Noworól Jakub - AK, WiN

Sat

18

Feb

2017

Szkoła Rolnicza

w Nienadówce
 Szkoła Przysposobienia Rolniczego w Nienadówce, swoją działalność rozpoczęła od 1 XI 1962 roku. Pierwszy tydzień nauki to odwiedziny uczniów w ich domach i próby ich przekonania do tej formy zdobywania wiedzy, która miała pomóc w prowadzeniu swoich rodzinnych gospodarstw przejmowanych po rodzicach. Przedstawiam zapiski dokonane przez p. Genowefę Mazur np. Dzienników Lekcyjnych z lat 1961 - 1977.
Proszę jednocześnie o kontakt z byłymi uczniami tej szkoły i udostępnienie swoich wspomnień, pamiątek np. zdjęć z wycieczek do okolicznych zakładów związanych z rolnictwem i nie tylko.

Szkoła Przysposobienia Rolniczego

Fri

06

Jan

2017

Niezłomnym - Ojczyzna

pomnik w Morawicy k/ Krakowa
 Zwróciła się do mnie wnuczka Jana Ożoga ps. Tank, Karolina Krzanowska - Wienc z prośbą o zamieszczenie poniższego materiału dotyczącego projektu, który realizuje parafia pw. Św. Bartłomieja w Morawicy - Realizacja projektu pomnika w Morawicy k/ Krakowa "Niezłomnym - Ojczyzna". Z Nienadówki upamiętniono na nim dwa nazwiska żołnierzy - Buczak Jan ps. Kloc i Jan Ożóg ps. Tank.

Niezłomnym - Ojczyzna

Tue

03

Jan

2017

Ks. Jan Surowiec

11 VI 1935 - 03 I 2017
 Z żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 3 stycznia 2017 roku zmarł urodzony w Nienadówce, emerytowany kapłan ks. Jan Surowiec, mieszkaniec Sulechowa, gdzie pomagał księżom przy parafii pod wezwaniem Podwyższenia Świętego Krzyża.
Porządek uroczystości pogrzebowych:
Niedziela, 8 stycznia br. kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego
godz. 17.00 wystawienie ciała Zmarłego
godz. 18.00 - Msza Święta.
ciała Zmarłego do parafii Cigacice. Poniedziałek, 9 stycznia br. kościół pw. św. Michała Archanioła w Cigacicach godz. 10.00 - Msza Święta pogrzebowa, a następnie pogrzeb na miejscowym cmentarzu.

Zmarłego kapłana polecamy modlitwie także pośród naszych parafian
przypominając im Jego drogę życiową.

ks. Jan Surowiec


About | Privacy Policy | Cookie Policy | Sitemap
Copyright © Bogusław Stępień - 08/05/2013