Foto zmiany

Losowy album

Zostań współautorem !

Napisz do nas


Nasze Statystyki Odwiedzin
Hasło - sprawdzam
stat4u

Sat

04

May

2019

Pomoc pułkownika

Jan B. Ożóg
 W Nowinach Rzeszowskich ukazywał się przed laty tygodnik społeczno-kulturalny - Widnokrąg. W roku 1969 ukazało się w nim kilka artykułów z cyklu "25 lat minęło" Jana Bolesława Ożoga z Nienadówki, znanego poety, jednym z nich była relacja z walk partyzanckich podczas "Akcji Burza" w sierpniu 1944 roku. Zaskakujący jest trochę fakt, że 50 lat temu, można było swobodnie w partyjnej było nie było gazecie pisać o tamtych sprawach. Przepustką dla tego artykułu pewno był sam jego tytuł i
w pleciona historia o radzieckim "bohaterskim pułkowniku" o nazwisku Czerniszewski, który pomógł rannemu AK-owcowi.

Pomoc pułkownika

Sun

28

Apr

2019

Sprostowanie

Zbigniew Chorzępa
 Moja praca przy tworzeniu tej strony daje mi ogromną satysfakcje, ale są chwile kiedy naprawdę czuję, że to co robię jest ważne nie tylko dla mnie, ale przede wszystkim dla rodzin tych, o których tu napisaliśmy lub zgromadziliśmy wiadomości. Taką miłą chwilą była korespondencja z p. Zbigniewem Chorzepą, wnukiem i synem opisywanych na stronie ciekawych postaci związanych z Nienadówką. Takimi własnie byli Wojciech Chorzępa i jego syn Edward Chorzępa.

Tue

23

Apr

2019

Cisło Józef

bracia z tablicy
 W zebranych dokumentach natknąłem sie na wypracowanie szkolne uczennicy kl. VII Małgorzaty Motyl z Nienadówki. Wypracowanie w formie wywiadu pozwala przedstawić jako braci dwie osoby o nazwisku Cisło. Osoby te odnajdujemy na tablicy poświęconej ofiarom II wojny światowej. Jedną z nich jest wspominany na stronie już wcześniej - Marcin Cisło - drugim jego brat, który osiedlił się przed II wojną św., w okolicy Wąbrzeźna na "Pomorzu".

Józef Cisło

Tue

16

Apr

2019

Święta Wielkanocne

Życzenia
powiększ zdjęcie

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych pełnych wiary, nadziei i miłości. W koszyku - obfitości, w serduszku - miłości, w jajkach - niespodzianek, w Dyngusa - wody dzbanek. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego ALLELUJA wszystkim odwiedzającym i ich rodzinom życzy: Redakcja

Święta i obrzędy ludowe

Fri

05

Apr

2019

Bar Kasabranka

Amatorzy z Nienadówki Dolnej
 Mały jubileusz, to już 20 lat minęło jak w Nienadówce Dolnej zawiązała się grupa ludzi, którzy w znakomitym stylu i z poczuciem humoru zabawiali mieszkańców Nienadówki i nie tylko. Starsi pewno pamiętają, a młodszym przypominamy dwa przedstawienia wystawiane w 1999 roku. Pierwsze, kabaretowy występ to Bar Kasablanka - czyli przypadki wesołej gromadki i drugie o tematyce bardziej religijnej - Jasełka w Nienadówce.
Dziękuję bardzo osobie (DioraMhz), która zamieściła oba te nagrania w sieci. Oby więcej takich perełek. Jeżeli ktoś posiada zdjęcia czy inne materiały z tych przedstawień proszę o kontakt.

Amatorzy z N-ki Dolnej


About | Privacy Policy | Cookie Policy | Sitemap
Copyright © Bogusław Stępień - 08/05/2013